Case Studies
Prohlédněte si, jak naše technologie posilují různorodé organizace a umožňují jim využít plný potenciál digitalizace.
Naše případové studie ukazují, jak digitalizace umožňuje organizacím překonávat tradiční omezení běžných IT systémů. Od webových platform po mobilní aplikace – rozšiřujeme možnosti vašich systémů a dat, aby byly nejen přesnější, ale i lépe integrované a okamžitě dostupné. Naše zkušenosti a odborné znalosti vám pomohou s individuální analýzou potřeb, výběrem správných softwarových řešení a vývojem sofistikovaných systémů, které skutečně odpovídají požadavkům vaší organizace.
Digitalizace
Procesy | Dokumenty |Vize
Nové výzvy a dynamické změny trhu vyžadují, aby společnosti neustále hledaly řešení pro optimalizaci svých aktivit. Proces digitální transformace najde potenciál pro efektivnější využití zdrojů i nové možnosti. Ne vždy jsou nutné obří investice nebo kompletní přestavba firemní infrastruktury. Co je klíčem k úspěšné digitalizaci? Hlavně uvědomit si potřebu změny, přesnou definici procesů a míru jejich korelace. Potom i malé změny mají obrovský dopad!
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) patří mezi nejvýznamnější provozovatele městské hromadné dopravy na území České republiky. DPP se rozhodl zjednodušit a převést do elektronické podoby systém schvalování smluv a schvalování investic. Jeho úkolem je hlavně udržovat přehled nad životním cyklem smlouvy od jejího návrhu přes připomínky až po schválení a archivaci. Plánování investičních akcí dnes Dopravní podnik hlavního města Prahy realizuje prostřednictvím Adobe LiveCycle.
Elektronické workflow připomínkování a schvalování smluv s dodavateli a odběrateli pro DPP je postavené na Adobe LiveCycle. V rámci celého cyklu připomínkování a schvalování je dokument dostupný pouze s vodoznakem a k jeho odejmutí dochází až po úplném schválení smlouvy. Elektronický proces dále nabízí interaktivní rozhraní pro přehled všech dokumentů včetně všech verzí. Rozhraní umožňuje vyhledávat, filtrovat a řadit dokumenty dle zadaných atributů. Všechny dokumenty jsou uloženy v dokumentovém úložišti, a jsou tedy stále dostupné definovaným skupinám uživatelů v aktuální i historické podobě. V tomto úložišti je návrh smlouvy, návrhy digitálně podepsané od jednotlivých schvalovatelů a připomínky.
https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media/fotografie-pro-media
SW Engineering
Architektura | Vývoj | Integrace
Poskytujeme inovativní řešení v průběhu celého životního cyklu vývoje softwaru od návrhu architektury, samotného vývoje a implementace, integrací až po provoz, podporu i následný rozvoj. Naše zkušenosti s vývojem a provozem mnoha typů softwaru a řešení, která stavíme na ověřených technologiích, nám dávají flexibilitu a možnosti přizpůsobit se individuálním potřebám každého klienta. Jen tak bude podnikový IT systém schopný naplnit požadavky a podporovat dosažení vytyčených cílů.
Griesser AG je švýcarská společnost s dlouhou tradicí a zároveň jeden z předních výrobců stínicí techniky v Evropě s výrobními závody a pobočkami v několika zemích (Švýcarsku, Rakousku, Německu, Francii, Itálii a Španělsku).
Co jsme řešili? Vývoj a implementaci intranetového portálu pro zlepšení komunikace a sdílení informací uvnitř firmy. Jedním z hlavních požadavků bylo vytvoření 4 jazykových mutací intranetu. Část obsahu intranetu je společná napříč celou organizací, ale zároveň obsahuje části odlišné obsahem dle lokality jednotlivých poboček a závodů. Vytvořeny a implementovány byly např. i formuláře pro schvalování interních investic a účely oddělení HR. Portál je napojen na systémy zákazník, např. dokumentové úložiště Sharepoint, aplikaci pro týmovou spolupráci MS Teams a další. Zpětně jsou z portálu poskytovány informace pro mobilní aplikaci třetí strany.
Data
Transformace | Analytika |Reporting
Kombinujeme odborné znalosti v oblasti SW engineeringu s datovými a analytickými schopnostmi, abychom pomohli vybudovat škálovatelný datový ekosystém podniku. Naše řešení pro analýzu a datové inženýrství zahrnuje organizování strukturovaných a nestrukturovaných dat z různých zdrojů a čištění a transformace dat – účelem bylo vytvoření spolehlivého datového kanálu. Použití nástrojů pro analýzu a vizualizaci dat rychle zprostředkují potřebné informace ve srozumitelné podobě tak, že poskytnou přehled a pomohou dělat potřebná rozhodnutí.
Toyota Motor Manufacturing Czech Republic s. r. o. je výrobní závod v průmyslové zóně u Kolína, který původně vznikl jako joint venture automobilek Toyota Motor Corporation a Groupe PSA pod názvem „Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech“ (známé jako TPCA). Přímo v továrně pracuje 2 800 zaměstnanců.
Námi dodané řešení nabízí centrální zdroj informací pro zaměstnance i manažery a umožňuje identifikaci uživatelů, kterým na základě jejich rolí nabízí příslušný obsah. Základem systému je portálové řešení a business intelligence (BI) nadstavba pro reporting.
BI nadstavba poskytuje po přihlášení do portálu manažerům specializované reporty potřebné pro řízení a plánování operativních nákladů. Toto řešení nahradilo původní systém založený na šablonách MS Excel a umožnilo využívat pokročilejší funkce. Především jde o automatizaci sběru dat z různých systémů a následné automatické generování reportů podle připravených šablon. Pracovníci oddělení zodpovědného za finanční reporting tak místo času stráveného pravidelným reportováním mohou podle aktuálních byznys požadavků upravovat šablony, ze kterých se reporty generují automaticky.
Zaměstnanci jsou v B2E portálu prostřednictvím svých pracovních stanic informováni o změnách na pracovišti, připravovaných akcích nebo o nabídce závodní jídelny. Nechybí ani informace zaměřené na bezpečnost práce a interní předpisy.
Bezpečnost
IAM |SSO |Centrální autentizace
Kybernetická bezpečnost je dnes na prvním místě. Pro podniky je životně důležité chránit svá data, systémy i lidi. Centralizovaná správa a řízení identit i řízení přístupu a monitorování přístupu k IT systémům, ale není jen o bezpečnosti. Základním cílem IAM systémů je také maximální zjednodušení přístupu pro uživatele. Pomáháme správně navrhnout systémy tak, aby byly dobře zabezpečené a zároveň zjednodušili procesy, například i s využitím jednotného přihlášení (SSO) nebo moderních autentizačních nástrojů.
ČSOB Pojišťovna, a. s. je součástí jedné z nejsilnějších finančních skupin v Evropě – KBC. Nabízí ucelené pojišťovací služby v oblasti životního i neživotního pojištění pro občany, živnostníky, malé a střední podniky i velké korporace.
Spolupráce Cleverbee a ČSOB Pojišťovny probíhá kontinuálně od roku 2008. V rámci naší dlouholeté spolupráce jsme realizovali desítky projektů a aktuálně pracujeme na rozvoji dodaných systémů i na nových projektech. Po celou dobu spolupráce poskytujeme podporu (SLA) pro všechny naše dodané systémy.
V roce 2017 jsme pro klíčový prodejní kanál zákazníka B2B portál ZEUS implementovali autentizační systém CAS Apereo, který slouží jako podpora jednotného přihlášení SSO. Instalovaný CAS server se napojuje na stávající autentizační a autorizační zdroje zákazníka (např. AD, AppSSO), které zastřešuje. Vůči AD se provádí automatická autentizace Kerberos. Postupně jsme napojili další systémy Salesforce, Citrix, MidPoint, KIS, ESB… Jedná se o jeden z klíčových systémů – portál ZEUS používají nejen zaměstnanci ČSOB Pojišťovny, ale i ČSOB banky, České pošty a další zprostředkovatelé.
Dále jsme systém rozšířili o další instanci pro přihlašování uživatelů, kteří se prostřednictvím B2C portálu přihlašují do Klientské zóny ČSOB Pojišťovny. Oba systémy spravujeme a pracujeme na dalších vylepšeních – například zařazením moderních autentizačních metod.
Consulting
Architektura | IT strategie | SW portfolio
Bez technologické podpory dnes není možné naplnit obchodní cíle a dynamicky se přizpůsobovat technologickému pokroku. Naše strategické IT poradenství vám pomůže automatizovat a digitalizovat procesy, optimalizovat softwarové portfolio a implementovat nejnovější technologie. Pomůžeme vám tak maximálně využít potenciál digitalizace a posunout vaše podnikání kupředu.
Do rozsáhlého projektu pro daňové úřady ve Švýcarsku jsme přinesli know-how, a to nejen z oblasti business intelligence. Nejdříve bylo nutné vyřešit výkonnostní problémy, které velmi omezovaly možnosti samotného využití nástrojů pro reporting.
Naši architekti od základu přestavěli datový sklad a nasadili metodiku a architekturu Data Vault 2.0, která v rámci této velmi rozsáhlé implementace umožňuje reagovat na změny a lze ji škálovat bez nutnosti zásadního přepracování – díky explicitnímu oddělení strukturálních informací od popisných atributů.
Refaktoringem jsme vyřešili výkonnostní problémy a strukturu datového skladu jsme celkově zpřehlednili, což zjednodušilo údržbu, odstraňování chyb a nadále umožňuje pružně reagovat na změny ve zdrojových systémech, např. v souvislosti s legislativními změnami. Územně správní oblasti Švýcarska se vyznačují různým množstvím dat a odlišnou legislativou, ze které vyplývají rozdílné požadavky na skladbu a chování reportů.
Zabývali jsme i zabezpečením přístupu k datům, lokalizací do různých jazyků nebo dávkovým generováním reportů a jejich distribucí. To vše za pomoci plně automatizovaného procesu sestavení a nasazení. Ve složitých pravidlech oblasti švýcarských daní jsme se dokázali zorientovat a dodali konfigurovatelné řešení přizpůsobené jednotlivým úřadům.
Komu naše řešení pomáhají
Sleduj nás na sociálních sítích
Napište nám
Nenašli jste potřebnou informaci nebo máte na nás dotaz. Budeme rádi, když nám dáte vědět.